Menu

Jaki głośnik bezprzewodowy do telefonu?

Podłączenie

Głośnik bezprzewodowy do telefonu najczęściej paruje się ze smartfonem za pomocą Bluetooth. Wiele urządzeń można połączyć również za pomocą NFC. Bardzo często producenci oferują również złącze AUX, dzięki któremu za pomocą jednego kable mini jack 3.5mm można połączyć głośnik równiez przewodoweo.

Zasięg

Głośnik Bluetooth to przede wszystkim mobilność. Większość z nich działa nawet w oddaleniu do 10 metrów od źródła dźwięku. Dzieki temu możemy postawić głośnik w jednym miejscu i poruszać się z telefonem bez stresu o zakłócenia podczas odtwarzania ulubionej playlisty.

Sterowanie

Głośniki bezprzewodowe posiadają specjalne przyciski do sterowania odtwarzaną muzyką (play, pause oraz przyciski przewijania i kontroli głośności) oraz do odbierania połączeń telefonicznych (jeśli głośnik oferuje taką funkcję). Kontrolę odtwarzania można też prowadzić z poziomu telefonu - głośnik automatycznie dostosowuje się do ustawień użytkownika.

Prowadzenie rozmów

Wiele głośników wyposażonych jest w mikrofon i opcję zestawu głośnomówiącego. Dzięki temu można za ich pomocą wykonywać i odbierać połączenia telefoniczne. Wielu producentów zapewnia wysokiej jakości mikrofony z eliminacją echa i szumów otoczenia, dzięki czemu rozmowa jest niezwykle komfortowa.

Wersja Bluetooth

Kupując głośnik bezprzewodowy Bluetooth warto zwrócić uwagę na wersję modułu Bluetooth, który posiada. Dobrą praktyką jest dobieranie głośnika o wersji Bluetooth co najmniej takiej, jaką posiada urządzenie nadawcze, na przykład telefon. Dzięki temu będzie mógł zaoferować użytkownikowi maksimum swoich możliwości. Informacji w wersji Bluetooth należy szukać w specyfikacji technicznej urządzeń.

Użytkowość

Różnorodność rozmiarów, kolorów i wzornictwa głośników Bluetooth pozwala wybierać bez końca. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto rozważyć, czy potrzebujemy głośnika z dodatkowym mocowaniem, na przykład karabińczykiem, zwrócić uwagę na wagę urządzenia, a także na odporność na wodę czy kurz.